Úvod Nízký tlak v těhotenství

Nízký tlak v těhotenství

V těhotenství se vše točí kolem bříška a miminka. Obecně řečeno, krev se svými živinami se zabývá plodem a maminka může trpět nízkým tlakem. Závratě a omdlévání mohou být v tomto období ještě nebezpečnější, protože při pádu se může poškodit plod nebo dojít k potratu či předčasnému porodu. Nízký tlak spojený se změnami v těhotenství bývá většinou v prvních měsících, dokud se organismus maminky s nastalou situací nevyrovná. Podobná situace může nastat po porodu, v době kdy se tvoří mléko a maminka kojí.
V těhotenství a to ve vyšším stadiu však může hlavně v poloze na zádech docházet k neúměrnému tlaku plodu na dolní dutou žílu, čímž se tok krve tzv. přiškrtí a může dojít k nevolnosti a závratím způsobeným hypotenzním syndromem. .
Problém je trošku v tom, že obecně známé prostředky ke zvýšení tlaku, jako např. káva a alkohol, se po dobu těhotenství a kojení nedoporučují vzhledem k dobrému vývoji miminka. V menším množství však neuškodí.


Diskuse (1 komentář)

Jitulka, (16. 12. 2010 06:47) Reagovat
Zdravím všechny těhulky a přeju jim lásku a pokoj a at je pro nás těhotenství co nejhezčí období.zjistila sem že mi moc pomáhá odpoutat se od potíží keré se v těhu sem tam vyskytnou hudbou kerou mám ráda a nezabírat si tolik ty potíže nebot nic není bez překážek,je naivní si myslet,že ano.snažím se těšit na dětátko a maminkám radím totéž,těšte se na miminko je to dar a mějte rády své tělo takové jaké Vám je dala příroda,každé miminko je originál.nežijeme v klidné době,ale nežijeme ani v zemi,kde se válčí,tam někde to mají maminky tisíckrát těžší,tak milé vrstevnice a maminky hlavu vzhůru a přeju všem i sobě odvahu a hezké svátky,protože já už nejhezčí vymodlený dárek dostala,je to dlouho očekávané miminko co se nám podařilo po mnoha nezdarech.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nízký tlak.cz
Kontakty