Úvod Doporučení

Doporučení

Jak se vyrovnat s nízkým tlakem?

  • Při pocitu závratí s tendencí k omdlení je lépe si lehnout a pomalu zvednout nohy nahoru, tím by se měl urychlit transport krve do mozku.
  • Při vstávání z lůžka, židle či při jakékoliv změně polohy si počínat pomalu, po etapách, aby měl organismus čas se vyrovnat se změnou.
  • Pokud se točí hlava a jsme nuceni stát (ve frontě apod.), je lépe se rozkročit a zhluboka dýchat. Pohled se může fixovat na určitý bod před sebou.
  • Jíst pravidelně, častěji a po malých dávkách, aby se při zpracování potravy příliš neodkrvil mozek.
  • Nekouřit, větrat a obecně mít, co největší přísun kyslíku
  • Při únavě a pocitu snížení tlaku si raději chvíli odpočinout, nebo si dát šálek kávy, či malé množství alkoholu. Nesmíme však zapomenout, že jsou to návykové látky a pokud je organismus na ně zvyklý, ztrácí potřebný účinek.
  • Určitý pozitivní účinek mají i některé doplňky stravy, které napomáhají lepšímu prokrvování. 

Na co především dbát při nízkém tlaku.

Nízký tlak sám o sobě nepřináší větší ohrožení na zdraví. To, co může člověku ublížit, jsou pády při náhlém omdlévání. Může snadno dojít k úrazu, který může být nebezpečný, až život ohrožující. Proto je lépe takovýmto situacím předcházet. Při pocitu poklesu krevního tlaku je lépe si lehnout, sednout nebo přidřepnout. Nohy zvednout, pokrčit či zkřížit. Pokud nám to situace nedovoluje, alespoň se zastavíme, opřeme se o nějaký pevný bod, dýcháme zhluboka a střídavě krčíme nohy v kolenou nebo se pro lepší stabilitu rozkročíme.


Diskuse (3 komentáře)

daja, (25. 09. 2011 13:20) Reagovat
dobry den dcerka ma stejne potize ,ktere se tu udavaji i presto lekar stanovil diagnozu epilepsii a zaroven nasadil leky i presto,ze i EEG je v poradku je to spravne a co mohu doporucit dcerce jako doplnek stravy tim nic snad nezkazim dekuji za odpoved
Macík, (02. 04. 2014 08:59) Reagovat
mam nyní krevní tlak cca 150 / 48horní vysoký, dolní nízkýbolí mne hlava ( někdy až třeští ),jsem unavený, malátný, bez elánu, někdy se mi točí hlava, pocit nerovnováhy chůze i stoje,několikrát krátkodobé ochrnutí levé nohy, levé ruky a neschopnost souvislé řeči
Terence, (11. 07. 2014 08:10) Reagovat
I tend not to leave a ton of comments, but after looking at a few of the remarks on this page Doporučení - Nízký krevní tlak. I do have a few questions for you if it's allright.Is it just me or does it look like some of the comments come across like they are written by brain dead visitors?:-P And, if you are writing on other online social sites, I would like to follow you. Would you list of the complete urls of all your social pages like your linkedin profile, Facebook page or twitter feed?Feel free to visit my web site :: sex shop Barcelona (lolatoys.com: http://www.lolatoys.com)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nízký tlak.cz
Kontakty